FANDOM


GifenEdit

VerbEdit

Teidform Person Wordform
Præsens ic gife
þu gifst
he, scie, it gifþ
Præteritum ic gaf
Partizip II   gegifen
Subjunktiv II ic gæfe
Imperativ Singular gif
Plural gifeþ
Helpsverb   haben
Alle oðeren Formen: gifen (Dekleinung)

UtsprækeEdit

IPA: /'gɪvən/, Præteritum /'gɑf/, Partizip II /gə'gɪvən/, Imperative /'gɪf/, Subjunktiv II /'gɛːvə/

Silbe-DælungEdit

  • gɪ·vən, gɑf, ge·gɪ·vən

MænungEdit

  • to gehwierfen þie Agnung oþþe Haldung sumes Þinges of anum Mann to anum oðrum.