FANDOM


Þis word stændeþ geleik þen folgenden Worden:

ofsaken, forsaken
Andward Infinitiv saken
Helpword haben
Imperfekt Infinitiv gegifen haben
Toward Infinitiv werðen saken

Andward Dælnimend sakend
Toward Dælnimend -
Forþgewiten Dælnimend gesaken

Bebiedendlic
(þu) sak
(wiȝ) sakeþ/uten saken
(ȝiȝ) sakeþ
Teidansien\Met Gebieknendlic Underþiedendlic I Underþiedendlic II
Andward
ic sake
þu sækst
he sækþ
wiȝ sakeþ
ȝiȝ sakeþ
hje sakeþ
ic sake
þu sakest
he sake
wiȝ saken
ȝiȝ saken
hje saken
Forþgewiten ( Imperfekt)
ic sok
þu sokst
he sok
wiȝ soken
ȝiȝ soken
hje soken
ic sœke
þu sœkest
he sœke
wiȝ sœken
ȝiȝ sœken
hje sœken
Perfekt
ic habe gesaken
þu hafst gesaken
he hafþ gesaken
wiȝ habeþ gesaken
ȝiȝ habeþ gesaken
hje habeþ gesaken
ic habe gesaken
þu habest gesaken
he habe gesaken
wiȝ haben gesaken
ȝiȝ haben gesaken
hje haben gesaken
Plusquamperfekt
ic hafde gesaken
þu hafdest gesaken
he hafde gesaken
wiȝ hafden gesaken
ȝiȝ hafden gesaken
hje hafden gesaken
ic hæfde gesaken
þu hæfdest gesaken
he hæfde gesaken
wiȝ hæfden gesaken
ȝiȝ hæfden gesaken
hje hæfden gesaken
Toward
ic werðe saken
þu wirst saken
he wirþ saken
wiȝ werðeþ saken
ȝiȝ werðeþ saken
hje werðeþ saken
ic werðe saken
þu werðest saken
he werðe saken
wiȝ werðen saken
ȝiȝ werðen saken
hje werðen saken
Toward Perfekt
ic werðe gesaken haben
þu wirst gesaken haben
he wirþ gesaken haben
wiȝ werðeþ gesaken haben
ȝiȝ werðeþ gesaken haben
hje werðeþ gesaken haben
ic werðe gesaken haben
þu werðest gesaken haben
he werðe gesaken haben
wiȝ werðen gesaken haben
ȝiȝ werðen gesaken haben
hje werðen gesaken haben

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.