FANDOM


Þis word stændeþ geleik þen folgenden Worden:

ofgifen, forgifen
Andward Infinitiv gifen
Helpword haben
Imperfekt Infinitiv gegifen haben
Toward Infinitiv werðen gifen

Andward Dælnimend gifend
Toward Dælnimend -
Forþgewiten Dælnimend gegifen

Bebiedendlic
(þu) gif
(wiȝ) gifeþ/uten gifen
(ȝiȝ) gifeþ
Teidansien\Met Gebieknendlic Underþiedendlic I Underþiedendlic II
Andward
ic gife
þu gifst
he gifþ
wiȝ gifeþ
ȝiȝ gifeþ
hje gifeþ
ic gife
þu gifest
he gife
wiȝ gifen
ȝiȝ gifen
hje gifen
Forþgewiten ( Imperfekt)
ic gaf
þu gafst
he gaf
wiȝ gafen
ȝiȝ gafen
hje gafen
ic gæfe
þu gæfest
he gæfe
wiȝ gæfen
ȝiȝ gæfen
hje gæfen
Perfekt
ic habe gegifen
þu hafst gegifen
he hafþ gegifen
wiȝ habeþ gegifen
ȝiȝ habeþ gegifen
hje habeþ gegifen
ic habe gegifen
þu habest gegifen
he habe gegifen
wiȝ haben gegifen
ȝiȝ haben gegifen
hje haben gegifen
Plusquamperfekt
ic hafde gegifen
þu hafdest gegifen
he hafde gegifen
wiȝ hafden gegifen
ȝiȝ hafden gegifen
hje hafden gegifen
ic hæfde gegifen
þu hæfdest gegifen
he hæfde gegifen
wiȝ hæfden gegifen
ȝiȝ hæfden gegifen
hje hæfden gegifen
Toward
ic werðe gifen
þu wirst gifen
he wirþ gifen
wiȝ werðeþ gifen
ȝiȝ werðeþ gifen
hje werðeþ gifen
ic werðe gifen
þu werðest gifen
he werðe gifen
wiȝ werðen gifen
ȝiȝ werðen gifen
hje werðen gifen
Toward Perfekt
ic werðe gegifen haben
þu wirst gegifen haben
he wirþ gegifen haben
wiȝ werðeþ gegifen haben
ȝiȝ werðeþ gegifen haben
hje werðeþ gegifen haben
ic werðe gegifen haben
þu werðest gegifen haben
he werðe gegifen haben
wiȝ werðen gegifen haben
ȝiȝ werðen gegifen haben
hje werðen gegifen haben

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.